Çok ağır yüklerin indirilip kaldırılması ve taşınmasında işlerini insan gücü ile yapmak son derece zor ve bazen imkansız olabilmektedir. Bu işlerin yapılabilmesi için çeşitli alet ve ekipman sistemi geliştirilir. Her ekipman kullanım alanında iş verimliliğini artırmak ve iş yükünü minimum düzeye indirmek üzere geliştirilip kullanılmaktadır. Çelik halat sapanların da ağır yüklerin indirilip kaldırılması işlemlerinde yü ile yükü kaldıracak makine arasında güvenli bağlantı oluşturmak üzere tasarlanmış ekipmanlardır. Birkaç kol ile yükü dengeli şekilde kavrayarak ağırlığı tek bir noktada birleştirerek kaldırma işleminin güvenle yapılmasını sağlamaktadır. Çelik halat sapan radansaların profesyonel bir biçimde iş görebilmesi için birçok bölüm ve yardımcı aparatları bulunmaktadır. Her bir aparat çelik halat sapanı kullanım alanında maksimum verimlilik ile çalışmasını desteklemektedir. Radansalar da bu aparatlar arasında yer almaktadır.

Çelik Halat Sapan Radansaları Nedir?

Çelik halat sapan radansaları, çelik halatların kopmasını ya da büzülmesini engellemek üzere geliştirilmiş olan halka biçiminde ekipman çeşididir. Dış kısmı çelik hasılatın geçirilmesi için halatlar uygun yuva şeklindedir. Halat ransanın şeklini alarak sapanın işlevsellik kazanması mümkün hale gelir. Kesici ve sivri malzemeler taşınması sırasında sapan sisteminde bulunan çelik halatların hasar görmesini, aşınmasını ve zayıflamasına engelleyecek şekilde işlev görmektedir. 

Çelik Halat Sapan Radansaları Kullanım Alanları 

Çelik halat sapanlar ağırlığı fazla olan yüklerin dengeli ve güvenli bir şekilde kaldırılması gereken tüm çalışma alanlarında kullanılmaktadır. Çelik halat sapan radansaları kullanım alanları ise kesici ve sivri bağlantıya sahip yüklerinın kaldırılması gereken tüm çalışma alanları şeklinde tanımlanabilir. Kesici özelliğe sahip yüklerin kaldırılmasında bağlantı noktasındaki sapanın çelik halatına uygun radansa çeşidi yerleştirilerek işin güvenli bir şekilde yapılabilmesi mümkün hale gelir. 

Çelik Halat Sapan Radansa Çeşitleri ve Tasarımı 

Her çalışma alanında iş ve çalışma alanı özel durumuna göre ihtiyaçları değişebilmektedir. Bu nedenle de çalışma alanı gereksinimlerine uyumlu ekipman ve aparatların tasarlanması gerekmektedir. Bu nedenle de çelik halat sapan radansaları tasarımı kullanım alanlarında oluşan ihtiyaçlara göre yapılmaktadır. Böylece maksimum fayda sağlayacak şekilde radansa çeşidi üretilebilmektedir. Sıklıkla ihtiyaç duyulan çelik halat sapan radansa çeşitleri şu şekildedir;

Galvanizli Bauta Radansa DIN 6899-B
Dolu Radansa 
Daldırma Galvaniz Ağır Tip Radansa 

Çelik Halat Sapan Radansaları Özellikleri ve Avantajları 

Çalışma alanlarında iş için uygun olan alet ve ekipmanları kullanmak gerekir. Böylece daha kısa sürede daha az enerji kullanarak daha kaliteli iş yapılabilir. Bu nedenle kullanılan ekipman ve aparatlar avantaj sağlayacak donanıma sahip olacak şekilde üretilmektedir. Çelik halat sapan radansaları özellikleri ve avantajları genel açıdan şu şekilde sıralanabilir; 

Radansalar dayanıklı ve Çelik hasılatları koruyan özelliğe sahiptir. 
Çelik halat ölçüsüne göre farklı seçenekleri bulunmaktadır. 
Ergonomik tasarımı ve kullanım alanına uygunluğu ile kolay ve pratik kullanım olanağı sunar. 
Sapanların bağlantı noktasında çelik halatların zarar görmesini engelleyerek iş güvenliğini ve sapanların uzun ömürlü olmasını sağlam. 
İş verimliliğini ve kalitesini destekleyen teknik donanıma sahiptir. 
Çelik halat sapan sisteminde önemli bir yere sahiptir. 

Çelik Halat Sapan Radansaları Fiyatları

Doğru ekipman iş verimliliğini destekleyen, iş yükünü azaltan ve profesyonel çalışma olanağı sağlayan ekipman çeşitleridir. Her ekipman çeşidi kullanım alanına ve amacına uygun olarak üretilmektedir. Her ekipmanın özellikleri, tasarımı ve üretim süreci kendine özgüdür. Bu nedenle de üretim maliyetleri de birbirinden farklıdır. Çelik halat sapan radansaları fiyatları da birbirinden farklı olmaktadır. Siz de bizimle iletişime geçerek istediğiniz ekipman hakkında detaylı bilgi alabilir, en uygun ekipman çeşidini seçme konusunda destek alabilirsiniz. Aynı zamanda güncel çelik halat sapan radansaları fiyatlarını da öğrenebilirsiniz. 

 

Çelik Halat Rdansa