Güvenlik Ağı emniyet amaçlı kullanılan, ip halatlardan meydana gelen ağlardır. Standart 5-6 mm kalınlığında naylon ve ipek iplerden üretilir. Gözenekler, göz aralıkları istenilen ölçülerde yapılır.

 Güvenlik Ağı

Standart göz aralığı ölçüleri 15x15 cmdir. Yatay ve dikey olarak kullanılan Güvenlik ağı, düşme önleyici, tırmanma ve koruma amaçlı kullanılır. El örgüsü ve makina dikimi yapılmaktadır. Tavsiye edilen el örgüsüyle yapılandır. El mekiği ile her gözenekleri düğümlenen ve gergi uygulandıkça, birbirini sıkan düğümler atılarak yapılır. Güvenlik ağları kenar ipleriyle, montaja hazır halde teslim edilir. Kenar ipleri, ağın kendi ip kalınlığında, minimum 4 mm daha kalın olmalıdır. Daha büyük ölçülerde değişkenlik gösterebilir. Yine kenar ipleri ağın kendisinden farklı renkte olması avantaj sağlayan unsurlardandır.

GÜVENLİK AĞLARI KULLANIM ALANLARI
Çok çeşitli kullanılan Güvenlik ağı, Merdiven altı ağı, inşaat ağı, gemilerde, iskelede, yüksek çalışma alanlarında, alan koruma, dekorasyonda, sporsal faaliyetler, gibi birçok alanda kullanılır.

 

Güvenlik Ağı