İzoleli Çelik halat ürünlerimiz arasında dış yüzeyi koruma amaçlı kapladığımız pvc halatlar dikey yatay kullanımlarda özellikle dış etkenlerden korumak amaçlı izole edilir 6 x 7 galvaniz çelik halat 6 x 12 galvaniz çelik  6 x 19 galvaniz çelik ve 6 x 36 galvaniz çelik halatlar yoğunlukta olmak kaydı ile bir çok halatta uygulanması mümkündür.

İzoleli çelik halat tambura sarılmaz. Çelik sapan yapılmak istenirse halat baskı yapılacak bölüm kesinlikle soyulmalıdır.Özellikle yurt dışı çalışan gemilerin farklı mevsim şartlarına maruz kalması sebebiyle enspektör lerin izoleli çelik halat tercih ettiğini biliyoruz.

1 mm den başlayıp 36 mm e kadar izoleli çelik halat imalatımız vardır.İstenilen metrajlarda makaralara sarılır.Siyah çelik halatlarda pvc kaplamak mümkündür. Siyah izoleli çelik halatlar Fire rescue boat askı sapanlama tekniğinde büyük kolaylık sağlamaktadır.Bu sayede her türlü iklim şartlarına dayanıklılık gösterir.

Bir kaç spor dalında ve salonlarında yelken ve uçma sporlarında izoleli çelik halat tercih edilmektedir. Kopma veya test değerleri ile bilgiler için bize ulaşmanızı rica ediyoruz.Yağmur ve kar başta olmak üzere olumsuz sert hava şartlarında dayanma gücünü yükseltmiş olsa da sıcak havalarda çıkabilecek yangın ve riskli durumlarda diğer çelik halatlar gibi yanmaz özelliği ortadan kaybolur dolayısıyla daha dikkatli olmalıyız.

 

İzoleli Çelik Halat